Wykonaj następujące czynności by sprawdzić czy stolarka otworowa nie wydzielają powietrza na zewnątrz. Najpierw spójrz na wnętrze i na zewnątrz twoich okien. Obejrzyj czy nie ma widocznych szczelin w jakim wiązanie mogło zacząć się odrywać lub się niszczyć. Jeśli okna w twoim domu są stare, poszukaj szklarza, który wprawi dodatkowe zabezpieczenie. Oszklenie jest solidnym materiałem który utrzymuje ciepło. 

Możesz wykorzystać dym z kadzidełka czy płomień ze świecy aby sprawdzić czy nie ma przecieków w twoim domu. By to zrobić, należy najpierw zatrzasnąć wszystkie drzwi oraz okna. Następnie zamknij wszystkie otwory wentylacyjne i przepustnice. Włącz wentylatory wyciągowe w łazienkach oraz kuchni. Następnie odpal kadzidło lub świecę przy oknach. Dym lub płomień będzie się poruszał jeśli z zewnątrz pojawi się powietrze.  Kolejnym sposobem na sprawdzenie czy okna są nieszczelne jest delikatne potrząśnięcie częścią okna. Jeśli okno grzechota może są tam wycieki. 

Możesz także wstrząsnąć zewnętrzną ramą okna. Rama, która kieruje się z łatwością po umieszczeniu w otworze w ramce, jest prawdopodobnie przyczyną wycieku powietrza.