Sprawdź – Jak dobrać okna w zależności od kierunków świata –cz.I? 

Duże okna są źródłem światła oraz zysków z energii słonecznej, ale również mogą być powodem nagrzewania pomieszczeń. W zależności od przekątnej okien i konstrukcji  budynku (występowania zadaszeń/balkonów nad oknami) zastanów się nad doborem szyb szczególnie od strony południowej i zachodniej. Od tej strony, zyski z energii słonecznej są ograniczone, a naturalne oświetlenie jest niemal ciągłe. Szyby z grupszą  izolacją termiczną umożliwiają poszerzenie okien,  przy jednoczesnym ograniczeniu utraty ciepła w nocy. Okna otwierane do wewnątrz są również uważane za zapewniające lepszą wentylację, pomagając w tworzeniu krzyżowej bryzy i przepływowi chłodnego powietrza. Dobra wentylacja jest nieodłącznym elementem w domach i może odblokować wiele korzyści dla poszczególnych osób. 

Standardowe okna skrzynkowe mają tendencję do otwierania się na zewnątrz. Jest duża liczba powodów, dla których był to ulubiony kierunek od momentu produkowania okien. Aby uzyskać więcej rad dotyczących zabezpieczenia okien, przeczytaj nasz przewodnik po podstawowych zabezpieczeniach stolarki okiennej.

Potrzebujesz wsparcia w podjęciu decyzji otwieralności okien? Nasz zespół ma zapewnić uczciwe podejście do tematu oraz przedstawi ci jeszcze raz przejrzyste rady w tej dziedzinie. Zatelefonuj lub napisz do nas teraz, aby uzyskać wskazówki.