Pamiętaj, aby nie zapomnieć o dodatkowych funkcjach, dzięki którym Twoje nowe okna będą wyjątkowe i estetyczne. Twój wybór klamki okiennej może mieć większy wpływ niż myślisz . Nie bój się rozmawiać z fachowcami aby określić style, które najlepiej będą pasowały do Twojej prywatnej posiadłości.

Czy mogę wymienić stolarkę okienną mojego mieszkania?

Podczas gdy zgoda na myślenie nie jest zwykle wymagana do wymiany okna, wymagana będzie jednak wiedza i zatwierdzenie przez przepisy budowlane. Jeżeli budynek jest na liście czy w zakresie ochrony należy postarać się z zgodę na wymianę. Opcje wymiany okien będą ograniczone. Wybór okien zostanie odpowiednio sprawdzony aby upewnić się, że nie mają one ujemnego wpływu na charakter posiadłości.

Praca z władzami lokalnymi  a nie przeciwko nim jest ważnym czynnikiem.  Jeśli nie można naprawić stolarki okiennej w twoim budynku koniecznie zgłoś się na rozmowę z konserwatorem budynków w twoim regionie. Twój regionalny organ doradzi Ci w wyborze najbardziej dobrych opcji okna dla twojej konkretnej nieruchomości. Pamiętaj, że rozwiązanie, które wybierzesz winno zachować estetykę oraz dziedzictwo budynku.