Niestety, nieprawidłowa konserwacja i opóźnione naprawy mogą łatwo doprowadzić do kłopotów z oknami. Bez okresowej opieki  trudno jest otwierać i zamykać okna przez lata. W pewnych przypadkach okna skrzydłowe nie będą w ogóle otwarte. A te kłopoty można naprawić!

Jako wiodący instalatorzy okien z plastiku dostarczamy ten zachwycający, tradycyjnie inspirowany projekt z nowoczesną wygodą łatwej konserwacji. Oprócz instalacji nowych stolarki okiennej nasi fachowcy są znani ze swoich porad dotyczących pielęgnacji okien . W obecnym poście dzielimy się najlepszymi poradami  jak naprawić okno. 

Okna otwierane są projektowane tak, aby przeciwdziałać grawitacji w celu otwarcia oraz zamknięcia. Oznacza to, że każde zakłócenie systemu balansu okna jest niekorzystne dla mechanizmu otwierania i zamykania. Pomimo klasycznego i estetycznego wyglądu okna okiennego, okno wykorzystuje wyrafinowany system do przenoszenia wagi okna w celu łatwego otwierania i zamykania. Okna uchylne pracują na małych urządzeniach zwanych butami balansowymi, które po wyłączeniu z ramy uniemożliwiają pozostawieniu okna otwartego.

Profesjonalna kontrola i naprawa jest zalecana w przypadku rozłączonych butów balansowych lub uszkodzonych akcesoriów, jakie mogą spowodować, że rama ześlizgnie się z wyrównania.